Parashikimi i motit për ditën e sotme 29 qershor 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore . Era do të jetë e lehtë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.   

Temperaturat:

Zona malore       18/34°C

Zona e ulët         20/38°C

Zona bregdetare  22/35 °C