Parashikimi i motit për ditën e sotme 3 qershor 2021

Moti do të jetë me kthjellime në zonën perëndimore dhe vranësira mesatare në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 8 -10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.   

Temperaturat:

Zona malore       6/22°C

Zona e ulët         8/28°C

Zona bregdetare  12/25 °C/