Parashikimi i motit për ditën e sotme 6 qershor 2021

Paraditja paraqitet me kthjellime të pakta dhe vranësira të herë pas hershme, ku më të shpeshta do të jenë në zonat lindore të vendit tonë.

Sipas MeteoAlb parashikohet që mesdita dhe pasditja të sjell shpeshtim të vranësirave në zonat veriore-verilindore aty ku priten edhe rrebeshe afatshkurtra shiu, ndërsa pjesa tjetër e Shqipërisë mbetet në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare.