Parashikimi i motit për ditën e sotme 8 korrik 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Era do të jetë  me drejtim veri-perëndim me shpejtësi deri në 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.   

Temperaturat:

Zona malore       16/35°C

Zona e ulët         18/38°C

Zona bregdetare  22/35 °C