Parashikimi i motit për ditën e sotme 8 qershor 2021

Vendi ynë gjatë paradites do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Por sërish orët e mesditës zhvillojnë vranësirat duke sjell në territor reshje, ku në zona te veçanta priten dhe reshje në formë rrebeshi afatshkurtër. Ndërsa mbrëmja pritet të rikthejë kthjellimet dhe vranësirat e lehta.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 29°C.Era do te fryjë me shpejtësi 35 – 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 – 4 balle.