Patozi paralajmëron Bashën pas arrestimeve të SPAK: Kujdes këto ditë, se s’dihet kë do zërë rrjeta e peshkut

Ish-koordinatori i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi ka pranuar pjesërisht “sloganin” e Bashës kundër qeverisë, kur thotë se “Peshku qelbet nga koka”, duke lënë të kuptohet se maja e piramidës, kryeministri Edi Rama është i korruptuar si dhe vartësit e tij.

Mirëpo Patozi e barazon Bashën me Ramën, ndaj i bën thirrje që të bëjë kujdes këto kohë, pasi rrjeta e peshkut nuk dihet se kë do të zërë, duke dhënë sinjale se dhe kryedemokrati mund të jetë nën skedën e SPAK dhe drejtësisë së re.

Patozi thotë përmes një shënimi në Facebook, se Basha gjithnjë flet për kundërshtarët, por harron “pellgun” e tij.

QELBEN TË GJITHË DHE NJËSOJ NGA KOKA

Dakord jemi, more udhëheqës, është e vërtetë dhe s’e luan topi që peshku nga koka qelbet. Por kjo vlen për të gjithë peshqit, jo vetëm për ata që kapen në gjolin e komshiut.

Se kur bie fjala për pellgun tënd e kanë fajin cironkat e Pogradecit dhe sardelet e Divjakës. Dhe kështu i bie që peshku të qelbet nga bishti, apo jo? Ndaj edhe mos u tundo kaq shumë, kur e ngre stekën lart, se mund të të bjerë kokës.

Dhe bëj kujdes kur përdor terma peshkimi këto ditë, sepse ngjan të kemi hyrë në një stinë e nxehtë gjuetie dhe nuk dihet asnjëherë në ujërat e kujt do të zërë rrjeta.

Sepse do të jetë siklet i madh pastaj që t’i ndash peshqit në fajtorë dhe të pafajshëm, në varësi të vendit ku kapen.