PD “ndez motorët” për zgjedhjet, Basha mbledh kryesinë

Partia Demokratike ka nisur përgatitjen për zgjedhjet.

Kreu i kësaj partie, Lulzim Basha, do të mbledhë sot në orën 11:00 Kryesinë e PD për të diskutuar rreth situatës politike, reformës zgjedhore dhe përgatitjes për zgjedhje.

Mbledhja e Kryesisë do të mbahet vetëm dy ditë pas arritjes së marrëveshjes në parim mes palëve politike për ligjin e ri zgjedhor.