Përfundon në trotuar automjeti në Tiranë, dy këmbësorë të lënduar

Dy automjete janë aksidentuar pas mesdite në kryeqytet dhe për pasojë të lënduar kanë mbetur dy të rinj. Mësohet se aksidenti ka ndodhur rreth orës 13:10, tek 9-katshet, ndërsa të përfshirë ishin automjeti me drejtues  E. L dhe një automjet tjetër me drejtues shoferin me iniciale A. M.

Për pasojë,  mjeti me drejtuesin A. M, ka dalë në trotuar duke aksidentuar 2 këmbësorë me iniciale J.D., 22 vjeçe dhe A. M., 20 vjeç, të cilët u dërguan në spital për kontroll mjekësor ndërsa ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Po hetohet më tej për sqarimin e  rrethanave të aksidentit.