Plas sherri në avion, pasagjerja godet me grushte stjuardesen se i kërkoi të vendoste maskën

Një situatë e pazakontë ka ndodhur në avionin e linjës Southëest Airlines, në SHBA ku një pasagjere ka goditur me grushte një stjuardesë.

Incidenti ndodhi pasi pasagjerja nuk kishte vënë maskën mbrojtëse dhe stjuardesa i kërkoi që ta vendoste atë. Por mesa duket kjo gjë nuk i ka pëlqyer pasagjeres, e cila është revoltuar dhe ka filluar të godasë punonjësen e avionit.

Sipas Administratës Federale të Aviacionit, incidente si këto kanë qenë të shpeshta në SHBA, ku shumica e tyre kishin të bënin me mbajtjen e maskës mbrojtëse.