Rama bën joga, banori i Thumanës: Nuk i kam larë duart që kur ra tërmeti

Kryeministri Edi Rama ka treguar shqiptarët se çfarë po bën në këto ditë kur është izoluar në vilën e tij në Surrel.

‘Po ju tregoj një nga gjërat që bëj unë, ushtrime të thjeshta joga dhe ushqim vetëm në harkun e tetë orëve,’ tha Rama. Por për ironi, teksa Edi Rama bën joga, mijëra qytetarë nuk kanë as një strehë mbi kokë në këto ditë të vështira. Janë 17 mijë banorë në çadra dhe qindra-mijëra të tjerë që mezi e mbyllin ditën.

Një banorë i Thumanës thotë se nuk i ka larë duart që prej tërmetit.

‘Që kur ka rënë tërmeti nuk kam larë as duart as sytë.

Ku do të gatuaj, ku do të ha, ku të pi?

Tani koronavirusi, thonë që të rrimë në ajër të pastër.

A kam maskë unë? Maskë nuk më ka pru kush, lekë me e ble nuk kam,’ thotë ai.