Rriten ndjeshëm shifrat e Covid-19 në Greqi/ 29 viktima në 24 orë

Greqia ditën e sotme ka marrë vendimin që të shtyjë deri në 8 mars mbylljen në Athinë, por edhe në disa zona të tjera, për shkak të shifrave të larta.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 1732 raste të reja dhe 29 viktima, duke e çuar në 188.201 numrin e të prekurve dhe 6439 atë të viktimave, që nga fillimi i pandemisë.

Nga ana tjetër, edhe në Maqedoni të Veriut janë publikuar shifra të larta sa i takon koronavirusit. Janë 548 raste dhe 8 viktima në 24 orë, me 101.762 të prekur dhe 3119 viktima që nga fillimi i pandemisë.