Rritje temperaturash/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Në të gjithë vendin sot do të jetë një mot perfekt për të gjithë ata që i kanë rezervuar vetes një fundjavë në bregdet apo në mal. Moti do mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 11°C në 24°C, në zonat e ulëta nga 17ºC në 30°C dhe në zonat bregdetare nga 19°C në 31°C