Sa xhelozë jeni, bazuar në shenjën tuaj të horoskopit

Sipas astrologjisë, ka disa shenja zodiakale që kanë më shumë gjasa të jenë “mbytëse” dhe irracionale. Është shenja juaj ndër më xhelozet e horoskopit? Zbulojeni!

Dashi 

Dashi është një shenjë e fortë dhe krenare dhe kur tradhtohet nuk mund të bëjë ndryshe, por të lëshojë zemërimin e tij në skena shpërthyese. Në rastin e tij, në vend të xhelozisë, mund të flitet për zemërim dhe impulsivitet, dy gjëra që e bëjnë atë të ziejë përbrenda dhe të paarsyeshëm.

Demi 

Demi është një shenjë jashtëzakonisht kokëfortë që në marrëdhëniet e dashurisë, nëse nuk ka siguri, nuk beson se mund të vazhdojë. Ai është shumë xheloz, sidomos kur partneri nuk arrin të japë prova materiale për ndjenjën e tij dhe në të njëjtën kohë është jashtëzakonisht besnik.

Binjakët

Binjakët kanë ironi, humor dhe pozitivitet të lindur, xhelozia nuk është me të vërtetë në akordet e tyre. Kur ata tradhtohen, mund ta shohin qartë situatën dhe pastaj e zhdramatizojnë me të qeshura. Sipas këndvështrimit të tyre, askush nuk duhet të ketë të drejtën e shkatërrimit të jetës së tyre.

Gaforrja

Gaforrja është shenja më posesive e zodiakut. Është e lidhur me njerëzit që do, aq shumë sa për t’i konsideruar ata si pjesë integrale të jetës së saj. Më mirë të mos e tradhtoni besimin e saj, nëse nuk doni të përfundoni duke argumentuar për ditë të tëra e duke zbuluar të kaluarën.