Sekuestrohen granata, ndezëza dhe kallëpe tritoli në Gjirokastër, policia arreston 49-vjeçarin, ç’bëri mesnatën e kaluar

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar një 49-vjeçar, pasi akuzohet për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municionit.”

Në pranga ka rënë shtetasi A. Sh., ndërsa janë sekuestruar granata, ndezëza dhe kallëpe tritoli.

Njoftimi i policisë:

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Gjirokastër arrestuan në flagrancë shtetasin A. Sh., 49 vjeç, banues në fshatin Fushbardhë, Gjirokastër.