Shpërthen bombola e gazit në një pallat në Korçë, një i plagosur

Një bombol gazi ka shpërthyer në një pallat në Korçë, ndërsa raportohet për një të plagosur. Ngjarja ndodhi në lagjen nr.17.

Gazetarja se bombola ka shpërthyer në katin e 4 të një pallati, ndërkohë personi i lënduar fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Policia dhe ambulanca aktualisht janë në vendngjarje.

Aktualisht nuk dihet rrethanat se si ka ndodhur ngjarja.