Paralajmëron Artan Lame: Ata që kanë ndërtuar pa leje, nuk duhet të flenë të qetë!

Kreu i Kadastrës, Artan Lame, paralajmëroi sot nga qyteti i Pogradecit se të gjithë ata që…

Revoltohet akademiku Artan Fuga: Këngët tona janë vetëm me lotë dashurish të humbura!

Pedagogu Artan Fuga ka shprehur revoltën e tij ndaj teksteve të këngëve shqiptare, për të cilat…

Dita e drejtësisë/ Mesazhi i inspektorit të Lartë Artur Metani: Sistemi ka nisur 5 vite më parë, reformën më të dhimbshme ndonjëherë

Inspektori i Lartë i Drejtësisë Artur Metani, uron gjithë gjyqtarët, prokurorët dhe punonjësit e drejtësisë sot…

GJKKO ktheu kompleksin “Golden” tek pronari, ironizon Artan Hoxha: OFL nuk i duhet më askujt…

Gazetari Artan Hoxha ka ironizuar “Operacionin Forca e Ligjit”, duke u shprehur se një vit më…

Nga akademiku Artan Fuga/ Lidhja e fushatës së vaksinimit me fushatën elektorale ra!

Akademiku Artan Fuga thotë se fushata e kryeministrit Edi Rama kundër Bashkimit Evropian në lidhje me…

Nga Artan Fuga: Hajde sillemi një herë në jetë si dele, si lepuj, si ketra, si arinj!

Nga Artan Fuga Hajde sillemi një herë në jetë si dele, si lepuj, si ketra, si…

Nga Artan Fuga/ Kjo është tallje me popullin, me çdo kusht duan të mos votojmë!

Fletët e votimit duhej të kishin qenë gati qysh një muaj përpara, të shtypura, të stivosura,…

“Gjuha e dhunës elektorale ka nisur”/ Nga akademiku Artan Fuga

Akademiku Artan Fuga ka zgjedhur këtë herë të analizoj gjuhën e përdorur gjatë fushatave elektorale. Sipas…

Nga akademiku Artan Fuga/ “Me jep një spital në Fier për vota dhe të jap …”

Akademiku Artan Fuga ka reaguar lidhur me çështjen e gjuhës turke në sistemin arsimor shqiptar. Në…