Manovra ushtarake/ Nis në Durrës stërvitja e trupave të NATO-s dhe aleatëve

Sot, ka nisur zyrtarisht stërvitja e trupave të NATO-s dhe aleatëve, në kuadër të “Defender Europe…

12 vite Shqipëria në NATO, Ambasada e SHBA ndan mesazhin e George W. Bush

Ambasada e SHBA në Tiranë uron Shqipërinë për 12 vjetorin e aderimit të vendit tonë në…

Udhëheqësit e BE-së dhe NATO-s diskutojnë prioritetet e sigurisë për Evropën

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg mori pjesë të premten në një samit të Bashkimit…