Temperatura deri në 37°C, mësoni si do të jetë moti sot

Pjesa e parë e ditës do të sjell në vend mbizotërim të motit të kethjellët. Ndërsa pjesa e dytë e ditës parashikohet të ketë kalime vranësirash të pakta dhe të përkohshme përgjatë zonave malore, por nuk do të krijojnë mundësi për reshje.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 16°C deri në 37°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.