Tërmet i fortë në Greqi, lëkundjet ndihen deri në Shqipëri

Një tërmet i fuqishëm me mangitudë 6.9 të shkallës Rihter ka goditur Greqinë paraditen e sotme.

Lëkundjet e forta janë ndjerë deri në Shqipëri. Sipas raportimeve tërmeti është ndjerë dhe në Tiranë.

Lëkundjet ishin 24 km në veriperëndim të Larisës, ndërsa thellësia e tërmetit ishte 2 km.