Tre sekrete bukurie me ndihmën e hudhrës

Hudhër, për ata që e duan gatim, kjo është me të vërtetë e bukur, dhe i jep receta me gjallëri e nevojshme dhe shije. A e dini, megjithatë, se hudhra mund të ndihmojë gjithashtu në pastrimin tuaj? Më poshtë do të gjeni tre sekrete bukurie me hudhër që me siguri do t’ju befasojnë këndshëm.

Lufton puçrrat

A e dini se mund të kuroni puçrrat duke fërkuar gjysmën e një thelpi hudhër në zonën problematike të lëkurës tuaj? Hudhra ka veti anti-inflamatore për të zvogëluar acarimin, ndërsa alicina që përmban vret bakteret që bllokojnë poret dhe kështu shkaktojnë shpërthimin e puçrrave.

Rikthen ngjyrën e thonjve tuaj

Nëse thonjtë tuaj pas shumë manikyrësh dhe pedikyrësh kanë fituar një nuancë të verdhë ose kafe, hudhra mund t’ju ​​japë zgjidhjen. Zhytni një shtupë pambuku në pak vaj hudhre dhe mbuloni thonjtë tuaj me të. Brenda një jave ata do të kthehen në ngjyrën e tyre natyrale.

Bën që flokët të rriten më shpejt

Për ju dëshira e zjarrtë e të cilit jeni flokët e gjatë dhe të pasur , zgjidhja qëndron në përdorimin e hudhrës. Shtoni pak hudhër të shkrirë në shampon tuaj dhe lajeni rregullisht. Nëse dëshironi mund të blini vaj hudhre, me të cilin mund të masazhoni edhe flokët. Mos u shqetësoni për erën. Do të dobësohet shumë shpejt.