Tronditet përsëri Greqia/ Ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

Vijojnë lëkundjet e tërmetit në Greqi, pas atij të fuqishmit me magnitudë 5.9 të shkallës rihter.

Këtë pasdite, mediet fqinje raportojnë se një lëkundje me magnitudë 4 të shkallës rihter ka frikësuar sërish qytetarët.

Tërmeti është regjistruar në rajonin e Elassona, me një thellësi fokale 5.8 km dhe epiqendër 16 km në jugperëndim të Elassona.