(VIDEO) Shqiptarët me ‘shtëpi bari’ edhe në Spanjë, 8 të arrestuar në Malaga

Operacioni nisi pasi efektivët e policisë ranë në gjurmën e ekzistencës së një shtëpie të izoluar në qytetin e Torrox-it. Ndërkohë që pas disa hetimeve, efektivët zbuluan lëvizje të çuditshme në këtë shtëpi, ku personat e grupit kriminal hynin dhe dilnin nga ferma me automjete në ndryshme.

Janë sekuestruar rreth 1 mijë bimë marijuanë, 3 automjete, dokumente si dhe disa materiale të ndryshme. Të arrestuarit momentalish ndodhen në burg, dhe pritet që të dalin para gjykatës për të marrë dënimin e duhur.