Dua Lipa, krenare për suksesin e Nora Gjakovës: Një tjetër medalje ari për Kosovën

Nora Gjokova arriti t’i siguronte medaljen e dytë të artë Kosovës në Lojërat Olimpike në “Tokyo 2020” dhe për të gjithë këtë sukses nuk kishte si të mungonte urimi i Dua Lipës.

Këngëtarja me famë botërore ka publikuar në Instagram një fotot të Norës krah së cilës shkruan:Një tjetër medalje ari për Kosovën! Bravo Nora Gjakova.

224920275 397870008427976 6637734650918054264 n

Nora Gjakova arriti të arriti të mposhte rivalen franceze Sarah Leoine Cysique në kategorinë 57 kilogramë.