Video/ Vajza afrikane trembet kur sheh një djalë të bardhë për herë të parë, kujton se është fantazëm

Një video e publikuar para disa ditësh në rrjete sociale tashmë është bërë virale në të gjithë botën.

Një moment gazmor, emocionues, por edhe për të ardhur keq, ai kur një vajzë e vogël afrikane frikësohet kur sheh një djalë të bardhë që kishte shkuar të vizitojë fshatin e saj. Në video shihet vajza e vogël që qan pasi të afërmit e saj e “detyrojnë” që ta takojë vizitorin.

Momenti është regjistruar nëpër malet Rwenzori në Ugandën perëndimore. Fshati është tepër i izoluar që me sa duket nuk ka shumë vizitorë nga jashtë.

Teksa mundohet të fshihet ajo thotë, “Ai do të më hajë,” ndërsa nuk ndal lotët dhe të tjerët përpiqen ta qetësojnë.