Vrau shokun e tij të ngushtë/ Gjykata jep vemdimin për Merjus Demën

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën “arrest me burg” për Marjus Dema, autorin e vrasjes së 27 vjeçarit Mehmet Qema.

Masa e sigurisë u dha edhe për katër personat e tjerë të pranishëm në ngjarje ku u caktua “arrest ne shtepi’ për Frenkli Myftari, Xhuliano Koçi, Erlin Peka dhe Blerim Hoti.

28-vjeçari Marjus Dema i cili vrau shokun e tij u shfaq shumë i prekur në seancën gjyqësore dhe rrinte gjithe kokës kokëulur.