2.5 kg heroinë në bagazhin e makinës, arrestohen dy shqiptarë në Itali 

Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane, pasi akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike.

Bëhet me dije se në pranga kanë rënë shtetasit Francesko Jata dhe Dritan Caushi.

Mediat italiane bëjnë me dije se personat në fjalë kanë qenë të dënuar edhe më parë për trafikim të lëndëve narkotike.

Bëhet me dije se policia gjatë kontrollit në makinë e shqiptarëve ka gjetur dy kilogram e 500 gram heroinë.

Ata janë lënë në paraburgim ndërsa para hetuesve nuk kanë thënë asnjë fjalë.