Aksidenti i trefishtë në aksin Fier-Vlorë/ Ndërron jetë një 18-vjeçar

Sipas informacioneve për mediat, si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë një 18-vjeçar me iniciale E. T. Fatkeqësisht i riu nuk arriti që të mbijetojë dot pas plagëve të marra.

Sipas njoftimit të policisë edhe 4 të rinjtë e tjerë ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore.

Njoftimi i policisë:

Rreth ores 14:30, në autostradën Levan-Vlorë, në afërsi të mbikalimit në fshatin Bishan, një mjet tip “Benz” me drejtues shtetasin A.K., 40 vjeç, është perplasur me një tjetër mjetin tip “Benz”.

Si pasojë e aksidentit, ka ndërruar jetë shtetasi E. T., 18 vjeç, dhe janë dëmtuar shtetasit K. D, Q, D, F. D dhe R. L, të cilët ndodhen në gjëndje të rëndë shëndetsore.

Ndërsa drejtuesi i njerit prej mjeteve shtetasi A. K, është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.