Berat, u kap duke vjedhur/Në pranga 20-vjeçari që theu masën e sigurisë

Ditën e sotme, u arrestua shtetasi me iniciale R.L, 20 vjeç, banues në Berat, është dënuar më parë për veprën penale “vjedhja”.  Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Berat, bën të mundur sot arrestimin në flagrancë duke qenë se ky shtetas theu masën e dënimit.

Shtetasi me inicialet R.L është kapur duke vjedhur disa zgara hekuri,  në lagjen e Uznovë bashkë me vëllain e tij. Gjykata e rrethit Gjyqësor Berat kishte caktuar masën e sigurisë  “Arrest në shtëpi”.

Vëllai I tij është shpallur në kërkim nga policia, duke qenë se dyshohet të jetë autor I disa vjedhjeve të tjera, konkretisht:

  • Në datën 03.01.2021 në fshatin Moravë, dyshohet se ka vjedhur në servisin e shtetasit L.B., 1 televizor dhe 1 laptop.
    • Në datën 22.01.2021 në fshatin Orizaj dyshohet se ka vjedhur në dyqanin e shtetasit F.Rr, 1 televizor, 1 hard disk dhe 1 sharrë dore.

Të dhënat dhe materialet në ngarkim të dy vëllezërve  i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për veprime të mëtejshme.