Besa Shahini heq dorë nga politika/ Fillon punë si instruktore e studentëve

Ish-ministrja e Arsimit në Shqipëri, Besa Shahini duket se ka hequr dorë nga politika.

Ajo ka lajmëruar përmes rrjeteve sociale se ka filluar punë si instruktore në programin e Hertie School Executive Education.

Ajo shprehet e lumtur që po rikthehet në shkollën ku ka përfunduar studimet master në Politika Publike.

Postimi i plotë:

Sot mbyllim workshop-in dy javor në Azinë Qendrore, për përmirësimin e aftësive avokuese të shoqërisë civile dhe ndikim më efektiv në proceset e politikëbërjes.

E lumtur që rikthehem në Hertie School, ku kam përfunduar studimet Master në Politika Publike, si instruktore në programin e Hertie School Executive Education.