Monedhat e huaja në krizë/ Këmbimi valutor për ditën e sotme, ja çfarë po ndodh me euron dhe dollarin

Sot më 30 mars 2023, dollari amerikan blihet me 104.2 lekë dhe shitet me 105.6 lekë.…

Ndryshon sërish çmimi i karburantit në vend, ja sa do të shitet nafta dhe benzina

Ndryshon sërish çmimi i karburantit në vend. NJOFTIMI I BORDIT Vendimet e Bordit të Transparencës në…

Pushime rekord me shifra marramendëse, zbulohet sektori i pasur ku Shqipëria e ‘vjel’ çdo vit me burimin më të lartë të të ardhurave

Turistët  e huaj, kanisderohen si burimi më i lartëi i ‘vjeljes’  së të ardhurave që zgjodhën…

Çfarë po ndodh me Euron, bie sërish poshtë 114 lekëve

Euro ka rënë sërish poshtë kufirit të 114 lekëve në kursin e këmbimit me lekun. Sipas…

Kursi i këmbimit për ditën e sotme, çfarë po ndodh me monedhat e huaja

Sot më 27 mars 2023, dollari amerikan blihet me 105.7 lekë dhe shitet me 106.6 lekë.…

Vendi drejt katastrofës ekonomike, Bordi i Transparencës çon në “stratosferë” çmimet e karburanteve, Banka e Shqipërisë rrit interesat e kredive dhe depozitave

Vendi duket se po shkon drejt katastrofës ekonomike dhe qeveria për të mbushur gropën financiare, “ua…

“Vlon” shitja e pronave në vit krize, në 2022 shqiptarët paguan 62 mln euro tatim, 53% më shumë se 2021

Tregu i pasurive të paluajtshme në vend vijon të jetë dinamik dhe të ketë kontribut të…

Këmbimi valutor për ditën e sotme/ Rritet dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Monedha e eurozonës shitet sot me 114.6 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 106 lekë. Paundi britanik kap sot vlerën e 129.8 lekëve. Dollari kanadez këmbehet në…

Çmimet e larta maskojnë vështirësitë e prodhuesve, eksportet në sasi pësuan rënie me 2.4% në 2-mujorin 2023

Kursi i këmbimit, rritja e kostove dhe zhvillimet negative demografike po ndikojnë negativisht në konkurueshmërinë e…

Çfarë po ndodh me monedhat e huaja në Shqipëri? Njihuni me këmbimin valutor për sot

Sot më 23 mars 2023, dollari amerikan blihet me 105.5 lekë dhe shitet me 106.8 lekë.…