E FUNDIT/ Shpëtim Idrizi takim me Bashën në selinë blu

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi po zhvillon këtë paradite një takim  selinë në Partisë Demokratike me kryedemokratin Lulzim Basha. Takimi konfirmohet nga burime konfidenciale.

Ky është takimi i fundit rakordues për përfaqësimin e PDIU në listat e PD. Ndërkohë, që të mërkurën është afati i fundit kur Basha duhet të dorëzojë listën e koalicionit në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve.

Behet  me dije se në fillimin të javës së ardhshme aleatët do të autorizojnë Bashën të dorëzojë ne KQZ listat e koalicionit dhe vendet që do t’i japë secilës parti në listën finale për deputetë.