Horoskopi për ditën e sotme, 14 mars 2021

DASHI

Gjatë së dielës horoskopi ju sheh shumë të përqendruar në punë dhe pak në dashuri. Nga ana tjetër, fundjava mund të jetë një mundësi e shkëlqyeshme për të qenë në shoqërinë e partnerit tuaj. Historitë e sapo lindura mund të rezultojnë jo frymëzuese. Sfera profesionale: keni shumë projekte për të përfunduar.

DEMI

Mundësi të shkëlqyera për ndjenjat. Nëse keni pasur ndonjë zhgënjim, përballuni  ballë për ballë dhe përpiquni të sqaroheni. Ju nuk jeni tip që harroni lehtë ose bëni sikur asgjë nuk ka ndodhur. Në punë, zgjedhjet e bëra në periudhën e fundit nuk kanë qenë plotësisht bindëse, ndoshta është më mirë të kërkoni diçka të re.

BINJAKËT

Një fundjavë intensive në dashuri do të jetë për ju. Shijoni një të dielë relaksi dhe pasioni me partnerin tuaj. Nga ana tjetër, duhet të lëshohesh pak pas orarit të ngjeshur të javës. Nëse jeni beqar, më në fund mund të bëni përshtypje për dikë që ju pëlqen. Deklaroni veten pa frikë, nuk keni asgjë për të humbur.

GAFORRJA 

Është e kotë të vazhdosh të gërmosh të kaluarën. Po ashtu, është koha të shikoni përpara dhe të lini mënjanë situatat dhe njerëzit që ju kanë bërë të vuani. Mos jetoni gjithmonë me nostalgji për atë që ka qenë. Gjithashtu këto ditë keni Venus dhe Hënë të favorshme: përfitoni prej saj. Nëse jeni beqar mund të keni takime të veçanta.

LUANI

Kjo është një kohë me të vërtetë e favorshme për dashuri. Mund të lindin histori të rëndësishme, ju vetëm duhet të merreni me punë dhe të guxoni edhe pak. Nga ana tjetër, ju sigurisht nuk jeni një shenjë e ndrojtur ose ai që nuk beson në vetvete. Probleme në punë, por ju po i kapërceni sa më mirë falë talentin tuaj.

VIRGJËRESHA

E dashur Virgjëreshë, sipas horoskopit të nesërm të Paolo Fox, duhet shumë kujdes në dashuri në këtë periudhë. Në fakt, Venusi është në opozitë dhe kjo nuk është kurrë e mirë. Grindje të mundshme të forta me partnerin. Mos flisni më shumë sesa duhet. Në punë, ju po përjetoni shumë tensione: ndiheni nën presion. Nëse duhet të merrni vendime të rëndësishme, shtyjeni ato për disa ditë.

PESHORJA

Jupiteri në shenjë ju jep energjinë e duhura për të bërë mirë në çdo fushë. Koha e veçantë në dashuri, veçanërisht për ata që janë vetëm për një kohë të gjatë. Kështu që së shpejti mund të gjesh shpirtin tënd binjak. Varet nga ju që të dini se si të fitoni zemrat e atyre që ju pëlqen. Yjet gjithashtu favorizojnë punën, ju mund të vazhdoni me entuziazëm projektet tuaja.

AKREPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox nesër (14 Mars 2021), nëse diçka nuk shkon në mënyrën e duhur, mos e bëni dramë prej saj dhe mos kryqëzohuni. Pengesat nuk dështojnë kurrë. Mos e fajësoni të gjithë botën, më së shumti pranoni përgjegjësitë tuaja. Në punë, me një Hënë të favorshme, do të hapen mundësi të reja.

SHIGJETARI

Është koha e nervozizmit të madh për shenjën tuaj. Ju duhet të rigjeni disa mendje të shëndosha dhe besimin te të tjerët. Në punë, ndryshoni zakonet tuaja dhe përpiquni të mos debatoni me kolegët dhe eprorët. Së shpejti do të merrni vendime që do t’ju lejojnë të bëni gjëra të mëdha dhe t’i tregoni të gjithëve talentin tuaj.

BRICJAPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox e diela do të jetë një ditë shumë pozitive, sepse ndikimi pozitiv i Venusit ju lejon të rigjeni besimin tek të tjerët dhe të forconi lidhje të rëndësishme. Në dashuri, ju mund të konfirmoni një histori dashurie që mund të ketë lindur kohët e fundit dhe e cila mund të bëhet diçka e veçantë. Sidoqoftë, në punë nuk është koha më e mirë për të bërë kërkesa.

UJORI

Këto janë javë me tension të madh për shenjën tuaj. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të shmangni grindjet me këdo që ju rrethon. A nuk ndiheni i vlerësuar? Ndaloni për një moment dhe sqarohuni. Në punë, vlerësoni mundësitë që ju paraqiten.

PESHQIT

Afërdita në shenjë ju fton të hapni përpara me entuziazëm në dashuri. Nëse ka një person që ju pëlqen, deklarohuni pa hezitim. Çfarë keni për të humbur? Përjetoni emocione të reja dhe të forta dhe mos nënvlerësoni takime të reja nëse keni qenë beqare për një kohë të gjatë. Në punë, mos i lini mënjanë planet tuaja. Besoni më shumë në aftësitë tuaja.