Lëkundet Greqia nga tërmeti/ Ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 4.5 i shkallës Richter ka goditur ishullin e Zakinthos ditën e sotme.

Epiqendra e tërmetit ishte 15 kilometra nga Gaitanio dhe 97 kilometra nga Patra, ndërsa thellësia ishte 8 kilometra.

Akoma nuk ka informacione për të lënduar app për dëme materiale, ndërkohë që kujtojmë se edhe disa muaj më parë Greqia u godit nga një tjetër tërmet i fuqishëm.