Lorenc Braho nga Hamshori i denoncuar për ngacmime seksuale,në shef Komisariati i “Korruoptuar”

Komisari Lorenc Brahos është denoncuar nga  Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një status ku i referohet si gjithmonë qytetarit dixhital i cili përmend emrin e shefit të Komisariatit Gramsh, Lorenc Braho, i cili para se të merrte këtë detyrë ishte i emëruar në Berat ku e kishin denoncuar për ngacmim seksual.

Postimi i plotë I Berishës:

Lajme nga policia e gjenerates tjeter
Qytetari dixhital informon:E largojne nga Berati per ngacmime seksuale E ngrene ne pergjegjesi shef komisariati ne Gramsh!  sb

“Zoteri, hidhi nje sy dosjes se Shefit te Komisariatit te Gramshit, Lorenc Brahos, lindur ne Skrapar… Para se te merrte kete detyre, ky djaloshi ishte i emeruar ne Berat, ku e denoncuan per ngacmin seksual… Kete “hamshor” te Fidel Yllit qe la nam ne Berat dhe Kucove, tani e kane cuar te ngacmoje grate dhe vajzat e Gramshit! Dmth, vertet degjenerohemi ne Berat, ama rilindim ne Gramsh!”

Shefi i komisariatit Himarë Lorenc Braho ka filluar aferat korruptive në këtë komisariat , duke bërë pazare në dëm të qytetarëve duke lejuar zaptuesit të ndërtojnë pa leje në tokën e tyre.

Shefi i komisariatit Himarë Lorenc Braho është  bërë partizan i  Grabitësve dhe oligarkëve  të cilët kanë zaptuar tokat e banorëve të Kakomesë këta të fundit pretendojnë me bindje se shefi është paguar nga personat që kanë zaptuar tokën e tyre.

Banorët e fshatit Kakomë në Sarandë kanë protestuar sot  kundër zaptimit të tokave të tyre e cila nuk ka marë trajtim ligjor të pronave të banorëve të Kakomesë e cila është zaptuar nga tre individë që prej vitit 2005 të cilët paguajnë kush ju del para dhe njëkohësisht kanë protestuar kundër Shefit  të komisariatit Himarë Lorenc Braho, ku e titullojnë përdhunues dhe të korruptuar pasi ka kthyer policinë nga polici shtet në polici private e vënë 100% në favor të Grabitësve dhe oligarkëve