“O mam e fitova…” Alban Ramosaj triumfon në “Kënga Magjike”, fiton çmimin e parë

Alban Ramosaj me këngën e tij “Thikat e mia” ka marrë çmimin e madh të “Këngës Magjike”.

Në vendin e dytë u renditën Flori Mumajesi dhe Klajdi Haruni me këngën “E para”, ndrësa në të tretin artistja nga Gjerorgjia Nutsa.

Albani pasi mori çmimin ishte tepër i emocionuar, me zërin që i dridhej dhe me lotët ën sy ai ka falenderuar bashkëpuntorët, ata që e votuan, por në veçanti nënën e tij.

“O mam e fitova… faleminderit të gjithëve! E kam mendua këtë moment dhe nuk po më besohet akoma, nuk kam fjalë…Dua të falenderoj bashkëpunëtorët, Fifi, Bruno, Flori, çunat të gjithë… të gjithëve që më votuan, por dikë dua të falënderoj më shumë, është ajo që e thashë pak më herët: Mam ku je, kjo është për ty! Është për gjithçka ke bërë për mua, faleminderit” tha ai.