Parashikimi i motit për ditën e sotme 30 maj 2021

Përkeqësohet moti, reshjet e shiut dhe ulja e lehtë e temperaturave do të mbizotërojë ditën e sotme duke prishur planet për një fundjavë në breng të detit.

Sipas MeteoAlb vijon ndikimi i masave ajrore të paqëndrueshme mbi vendin tonë, ku veriu dhe pjesërisht zonat qëndrore paraqiten me vranësira të dendura dhe shira të izoluar e të pakët, nuk përjashtohet mundësia edhe e ministuhive afatshkutra të breshërit.

Ndërsa mbrëmja sjellë përmirësim gradual të kushteve atmosferike, duke bërë që moti i kthjellët të dominojnë në pjesën më të madhe të Shqipërisë por vranësirat mbeten të dukshme në zonat përgjatë kufirit lindor.