Parashikimi i motit për sot datë 09.01.2021

Sot moti do të jetë e alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me reshje të denduara në të gjithë territorin. Ndërkohë në zonat e thella malore reshje do jenë në formën e dëborës. Gjatë pasdites intensiteti i reshjeve do të jetë më i ulët.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -2°C në 04°C, në zonat e ulëta nga 04ºC në 10°C dhe në zonat bregdetare nga 07°C në 12°C.

Era do të fryej në drejtim Verior-Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.