Parashikimi i motit për sot, e hënë 5 prill 2021

Edhe pse kemi hyrë në muajin e dytë të pranverës, moti nuk ka qenë aspak i përshtatshëm për këtë stinë.

Thuajse i gjithë marsi ka qenë i ftohtë, madje edhe me reshje dëbore në shumëzona.

Por edhe prilli thuajse i tillë ka qenë.

Dita e sotme ndërkohë pritet të jetë me mot të qëndrueshëm, dhe temperatura që rriten disa gradë.

Gjithsesi, reshjet e shiut do të rikthehen në ditët e ardhshme.