Pranvera po afron/ Pas disa ditësh rriten temperaturat

Java ne të cilën sapo kemi hyrë, është e fundit e dimrit.

Në fund të javës temperaturat do të rritën ndërsa në të gjithë vendin do të kemi ditë pranverore. Sipas sinoptikanes së meteoalb Tanja Porja, nuk do ketë më reshje dëbore dhe ngrica.