Sot nis procesi i vaksinimit për bluzat e bardha edhe në Korçë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bën me dije se ditën e sotme do të nisë vaksinimi edhe në Korçë.

Ashtu si edhe në qytete të ndryshme, vaksinimi do të filloje me bluzat e bardha për të vijuar më tej me grup-moshat e rrezikuara.

“Sot nis vaksinimi edhe në Korçë dhe së shpejti përfundojmë vaksinimin e të gjithë bluzave të bardha. Shqipëria buzëqesh”, shkruan Manastirliu.

Ndërkohë kujtojmë se në stadiumin “Air Albania” u vaksinuan edhe emra të njohur të artit, si edhe politikanë, kryesisht personalitete mbi 80-vjeç, ndërsa aktualisht vijon vaksinimi për Covid.