Surprizat e zgjedhjeve/ Shehaj ‘mund’ Bashën, ndërsa prezantuesja Berishën, PS DËSHTON me kandidatët e rinj

Pas përfundimit të numërimit në njeësinë numër 10 në Tiranë, doli në pah një surprizë, nga ku figura e Bashës dhe Berishës u cënua Brenda partisë nga dy kandidatë të tjerë.

Në listën e PD-së, nuk është Lulzim Basha më i votuari, por Agron Shehaj me 525 vota, duke mundur kështu liderin e PD-së me 492. Surprizë është edhe Orjela Nebijaj që ka marrë 469 vota duke lënë në vend të dytë ish kryeministrin Berisha që mori vetëm 238 vota.

Ndërkohë në listën e PS-së, ishte Fatmir Xhafaj që triumfoi me plot 2795 vota. Pandeli Majko dhe Kodheli, dy emra të njohur morën shumë pak vota, ndërsa risitë e PS dështuan dukshëm, Luljeta Bozo me vetëm 195 vota dhe Najada Çomo me 67 vota. Pritet për tu parë se cfarë do të ndodh në njësitë e tjera.