Temperaturat ulen me dy gradë/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Sipas MeteoAlb, moti i qëndrueshëm sjellin dominim të kthjellimeve në zonën bregdetare dhe të ulët. Por vranësira kalimtare do të ketë në zonat malore gjatë mesditës, Por pa krijuar mundësi për reshje.

Temperaturat e ajrit do të mbetën kostante në mëngjes, por vijojnë të ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 38°C.

Era do te fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 4 ballë.