Arrin në 149 numri i të prekurve nga koronavirusi në Serbi

Në Serbi u konfirmuan 14 raste të reja me koronavirus, duke e çuar numrin e të infektuarve në 149.

Nga dje deri sot në mëngjes, u testuan mostra nga 38 persona, ku 14 prej tyre rezultuan pozitivë dhe 24 negativë.

Nga 14 rastet e konfirmuara, nëntë janë shtruar në spital, por nuk kanë shfaqur komplikime, ndërsa pesë të tjerë me simptoma më të lehta po qëndrojnë në shtëpi.

Një burrë, 59 vjeç, nga Kikinda, humbi mbrëmë jetën si pasojë e koronavirusit, por u konfirmua se viktima vuante edhe nga probleme të tjera shëndetësore.