Hyrjet-daljet në kufi, ja shifrat e fundit nga Qafë Thana e Kapshtica

Teksa sot ka hyrë java e dytë e plotë e janarit, fluksi në Qafë Thanë e Kapshticë është normalizuar.

Gazetarja Lorena Kodra raporton për BalkanWeb se së fundmi nga Kapshtica kanë hyrë 170 qytetarë dhe 70 mjete.

Shifra më të larta ka Qafë Thana me 2 mijë e 2  qytetarë që kanë hyrë dhe 1 mijë e 666 që kanë dalë.

Me përfundimin e festave shifrat e hyrje-daljeve kanë rënë ndjeshëm. /Balkanweb