Moti për ditën e premte, 19 mars 2021

Ditën e premte moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Reshjet e izoluara të shiut gjatë mesditës me intensitet të ulët do të përfshijnë veriun dhe qendrën e vendit.

Dëborë e dobët parashikohet në lartësitë mbi 800m në veri. Era parashikohet të fryjë verilindje-perëndim e lehtë e hera-herës mesatatre kryesisht përgjatë vijës bregdetare.Valëzimi në dete i forcës 4 dhe 5 ballë.
Temperaturat parashikohen në:
zonat malore -3°C deri në 9°C
zonat e ulëta 1°C deri në 14°C
zonat bregdetare 3°C deri në 14°C