Sokol Çomo i Vettingut: Etleva Deda nuk justifikon pasurinë. ”Silikoni” ditën bën gjyqtaren,ndërsa natën bën kambisten tek dollari

Elton Qyno Marja e kredive të buta për gjyqtarë dhe prokurorë, u lejua përmes një Vendimi…

Atë që s’ia bëri dot Berisha, Bujarit të zi të Drejtësisë nesër ja bën “Vettingu”

Nëse ka një gjyqtar që hyri në sistemin e drejtësië, për ti vënë kazmën gjyqësorit dhe…

Gjyqtarja e Vlorës Atalanta Zeqiraj konfirmohet në detyrë/ Djali vrapon ta përqafojë në sallën e vettingut

Gjyqtarja e Vlorës Atalanta Zeqiraj ka marrë sot konfirmimin në detyrë nga Komisioni i Pavarur i…

Prokurori Kreshnik Ajazi vrau nënën e dy fëmijëve me makinë, policia nuk i bëri testin e aklolit, ja prokurorja që i mbylli dosjen, tani po kalon Vetingun…

Nga Elton Qyno Shpesh herë kam shkruar për procesin e “Vettingut” ndaj gjyqtarëve dhe prokurorëve, duke…

Nga Elton Qyno/ Nga aksident me vdekje që prokurorit xurxull,nuk i doli kurrë rakia, e “Vettingu” qelibar për të

Shpesh herë kam shkruar për procesin e “Vettingut” ndaj gjyqtarëve dhe prokurorëve, duke sjellë indicie dhe…

Dyshohet se mori apartament nga një person që po hetonte, vettingu shkarkon prokurorin e Tropojës Agim Dalipaj

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi të enjten vendimin për shkarkimin e prokurorit të Tropojës Agim…

Dalin konkluzionet përfundimtare në çështjen e Anton Martinit, KPA vendos me 10 qershor

Komisioneri Publik, Florian Ballhysa i qëndroi kërkesës për shkarkim, ndërsa Martini i kundërshtoi të gjitha shkaqet…

Projeksioni perëndimor për reformen në drejtësi/ Ja gjynahet e komsionerit Olsi Komici në Vetting

Sipas ekspertëve të Drejtësisë qëllimi i Vettingut ishte dhe është rivlerësimi i të gjithë gjyqtarëve dhe…

Vejusha e zezë e Vettingut/ Ja si e përbalti drejtësinë komisionerja Genta Bungo

Parlamenti shqiptar me ndihmën e nderkombëtarëve përgatiti dhe miratoi amendamentin për një gjyqësor të pavarur dhe…

Kriteret e vettingut që nuk u morën parasysh/  Komisioneri Lulzim Hamitaj me certefikatë pa vulë

Kriteret e Reformës në Drejtësi janë vendosur për t’u zbatuar dhe jo për të shkelur ligjet…