Pezullohet hetimi disiplinor ndaj Luan Dacit/ KPA injoron pabesisht kërkesën e OMN-së

KPA pezullon hetimin disiplinor ndaj gjyqtarit Luan Daci, do të pritet vendimi i Gjykatës së Lartë.…

KPA nis proces disiplinor Luan Daci/ U dënua me burg për falsifikim

Përcaktohet me short trupa gjykuese për procesin disiplinor ndaj anëtarit të Kolegjit të Posaçëm të Kualifikimit,…

Vendosi për fatin e Zaganjorit dhe 83 gjyqtarëve e prokurorëve të tjerë/ Kalvari i zvarritjeve të ish-gjyqtarit Luan Dacit

Pas një kalvari zhvarritjesh Luan Daci u gjykua për krimet e tij në mëyrë të përciptë,…

Krizë në Vetting/ Luan Daci nuk pyet për GJKKO dhe KPK-në

Burime për mediat bëjnë me dije se ish anëtari i Vettingut, Luan Daci, nuk po zbaton…

Si shpëtoi gjyqtari Luan Daci nga drejtësia shqiptare?

Sipas burimeve kofidenciale për infront.org bëhet me dije se gjyqtari Luan Daci ka shkelur vendimin e…

Luan Daci, shëmbëllim i pafytyrshmërisë njerëzore

Luan Dacit mesa duket nuk i ben më përshtypje ligji pasi burime për mediat tregojnë se…

Skandal/ Luan Daci injoron vendimin e GJKKO-së 

Burime për mediat bëjnë me dije se ish anëtari i Vettingut, Luan Daci, nuk po zbaton…

Luan Daci shembëllim i pafytyrsisë njerëzore

Gjyqtari Luan Daci u gjykua më datë 8 mars për shkak të pafytyrsisë që mori në…

Luan Daci falsifikon dhe fsheh dokumenta dhe dënohet vetëm me 1 vit shërbim prove

Gjyqtari Luan Daci është bërë i njohur për krimet e tij dhe vendime të fshehura që…

Luan Daci, shkaktari kryesor i trazirave të 1997 që mbështet nga politika

Luan Daci lindi në Tepelenë, në vitin 1957 dhe fitoi titullin “Jurist” pas diplomimit në Fakultetin…