Skandal: Mashtruesi Andri Leka dhe komisionerja e veting Valbona Sanxhaktari në bashkunim kriminal për ti “grabitur” vajzën prokurorit Karanxha

Mbrëmjen e sotme në emisionin “PIRANJAT”është publikuar me zë dhe figurë dëshmia rrënqethëse e prokurorit Ervin…

U gjykova nga tre “gomerë”/ Ankimi i pazakontë i gjyqtarit Andri Ymeri, ironizon trupën gjykuese me një fabul të Kafkës me lepurin dhe ariun

Pas një procesi maratonë dëgjimor, në 21 dhjetor 2022, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, me një…

A po e përdor krimi i organizuar antaren e “KPK” Brunilda Bekteshi për të mbuluar bëmat kriminale të gjyqtqrit të Fierit Alfred Konomi

Padyshim kur mafja dhe  krimi i organizuar , kërkon të kaloj gjyqtar apo prokuror në veting.…

Skandal: Antarja e “KPA” Ina Rama dhe antarja e “KPK” Firdes Shuli të rekrutuatra e Shërbimit Informativ Shtetëror

Skandalet nuk kanë fund në shqipëri, hakerat Iranianë kanë publikuar mbrëmjen e së mërkurës të tjera…

Investigim: Njihuni me dokumentin fallco të përdorur nga Brunilda Beketeshi në “KPK”

Kriter për përzgjedhjen për antarët e KPK është dhe gjuha e huaj dhe pikërisht ajo  Angleze,…

Skandal:Drejt burgut anëtarja e “KPK” Brunilda Bekteshi/ Mashtroi me kredi dhe përdori kontrata fiktive

Është rikthyer për plotësim hetimesh çështja penale që mban Nr. 232, e cila bën fjalë për…

Del bilanci i KPK për procesin e Vettingut: 56 gjyqtarë dhe prokurorë dhanë dorëheqjen

Bilanci i reformës në Drejtësi pas 5 vitesh që nga miratimi i Reformës në Drejtësi, është…

KPK hap sytë/ Shkarkon nga detyra gjyqtarin e Vlorës, Albert Spiro, mori rryshfet nga krimineli Helidon Gjikoka që grabiti ‘Ambla Dhërmi’

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi ditën e djeshme nga detyra gjyqtarin e Gjykatës së Rrethit…

Vettingu i dy fytyrave/ Dredhi për Karanxhën e prokurorisë, dhe paqe për Kreshnikun e Partisë

Nga Elton Qyno Kush ishte dje nga kolegët e mi në seancën e rradhës që zhvillohej…

Dyshohet se mori apartament nga një person që po hetonte, vettingu shkarkon prokurorin e Tropojës Agim Dalipaj

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi të enjten vendimin për shkarkimin e prokurorit të Tropojës Agim…