“Deri në 3 fëmijë”/ Rënia e numrit të lindjeve, detyron Kinën të ndryshojë rregullat

Kina ka njoftuar se do të lejojë çiftet të kenë deri në tre fëmijë, pasi të…

Kina goditet nga tornado/ Raportohet për 12 viktima dhe qindra të plagosur

Rreth 12 persona kanë humbur jetën dhe më shumë se 400 janë plagosur pasi një tornadoi…

E pazakontë, gjykata urdhëron burrin t’i paguajë ish gruas kompensim për punët e shtëpisë

Në një gjykatë Kineze, një burrë është ndarë nga martesa 5 vjeçare me gruan e tij…

OBSH nxjerr zbuluar Kinën/ Nuk e studio siç duhej origjinën e Covid muajt e parë të pandemisë

Sipas një raporti që ka rrjedhur nga OBSH, Kina nuk e ka hetuar siç duhej origjinën…

Kinë – Infektime në burg

Në një burg në Shandong, kanë rezultuar 200 të infektuar në Shkurt të 2020. Për këtë…

Ekipi i OBSH përfundon karantinën në Kinë, gati për të studiuar origjinën e Covid-19

Ditën e djeshme Ekipi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë janë filmuar duke dalë nga hoteli ku…

Shpëtimi nga miniera në Kinë/ Raportohet për 9 të vdekur, vijojnë kërkimet

Pas shpërthimit të minierës në Kinë, minatori i parë u nxorr në sipërfaqe pas dy javësh…

1 vit nga izolimi në Wuhan/ Raste të reja me virus në Kinë

Sot më 23.01.2021 bëhet fiks një vit nga izolimi në Wuhan, pasi shpërtheu virusi.  Wuhan ishte…